Šola v EU oblaku 3.0

Naši šoli je letos uspelo pridobiti sredstva za nov mednarodni projekt, kateremu naslov je »Šola v EU oblaku 3.0«. Projekt se začenja 1.11. 2019 in traja dve leti. V projektu naša šola sodeluje še s štirimi partnerskimi šolami iz Belgije, Norveške, Italije ter Španije (Kanarski otoki).

Glavni cilj projekta je motivirati učence tako, da jih vključimo v virtualno šolo, kjer bomo poučevali učitelji vseh petih držav. Teme o katerih se bodo učili učenci bodo vseživljenjske in primerne tako za srednješolce kot za osnovnošolce. Učenci bodo delovali v virtualnih učilnicah z uporabo sodobnih medijev (računalnik, tablice in pametni telefoni), veliko bo pa tudi mednarodnega sodelovanja med učenci in učitelji.

Ostali cilji, ki jih želimo doseči s tem projektom pa so naslednji:

• Kot posledica boljše motiviranosti učencev, tudi dvig njihove uspešnosti v šoli,
  • Izboljšati digitalne kompetence pri učencih,
  • Izboljšati znanje tujih jezikov in
  • Spodbujati medkulturno komunikacijo in strpnost naših učencev.

V teku projekta bo organiziranih pet projektni sestankov in izmenjav, ki se jih bomo udeležili učitelji in učenci naše šole. Četrto izmenjavo bo aprila 2021 gostila naša šola.

Spletna stran projekta: http://schoolineucloud.eu/

Koordinator projekta:

Lea O. Opravž

Prihajoči dogodki

V izbranih kategorijah ni prispevkov.

Arhivi