Občina Krško se je tudi letos med 16. in 22. septembrom pridružila projektu Evropski teden mobilnosti, ki je potekal pod geslom »Gremo peš!«

Sodelovali so tudi učenci tretjih razredov naše šole. Ogledali so si reševalno in gasilsko vozilo in z zanimanjem poslušali o orodjih in aparatih v notranjosti vozil. Pogovarjali so se tudi s predstavniki mestnega redarstva, ki so jim podarili kresničke za boljšo vidnost na cesti.

Poslušali so pravljico O ježu in lisici in se posladkali s palačinkami. Potem pa so si izbrali košček ulice v starem mestnem jedru, ki je bila ta dan zaprta za ves promet. Narisali so čudovito risbo z barvnimi kredami, ki je prikazovala skupino veselih otrok, ki pešačijo v šolo. Pri delu so bili neverjetno vztrajni in otroška domišljija ni imela meja. Njihov uspeh so opazili tudi novinarji, ki so z učenci posneli kratek intervju.

Marjana Likar