V četrtek, 12.4.2018, je na Senovem potekalo področno tekmovanje v odbojki. V tekmovanju je sodelovalo pet osnovnih šol in sicer: OŠ Senovo, OŠ Globoko, OŠ Jurija Dalmatina Krško, OŠ Kostanjevica na Krki in OŠ Sevnica.

Našo ekipo smo sestavljale: Sara Žižek, Lara Gramec, Lili Čižmek in Ema Jeler (1.postava); Lara Abram, Žana Brili, Evelin Bovha in Barbara Županc (2.postava), v rezervi pa še Stella Cerjak, Teja Fabjančič, Elma Mušić, Lana Radi in Špela Fabjančič. Najprej smo imele tekmo z OŠ Jurija Dalmatina. Ker nam je šlo dobro, smo dobile tekmo. Ker smo kmalu ugotovile, da nam brez nasvetov ne bo uspelo, smo jih upoštevale in prišle do zmage. Vendar je pri tekmi z OŠ Kostanjevica prišlo do manjših napak, ki smo jih naredile v 1.postavi. Set nam je za las ušel, zato je bilo vse odvisno od Lare, Žane, Evelin in Barbare. Na srečo smo s pomočjo njih dobile še zadnjo priložnost za 1. mesto. Ker do tedaj še nismo premagale Kostanjevice, je bila še posebno potrebna tehnika ter nasveti učiteljice in trenerke. Ko smo bile nekaj točk v zaostanku, smo se odločile, da damo vse od sebe in gremo do konca. Vse do konca je bilo neodločeno,  še posebej pomembni pa sta bili dve dolgi žogi in Sarina serva. Tako smo zmagale 2:1. Še nikoli nismo bile tako vesele, verjamem pa, da je bilo nasprotni ekipi zelo težko, saj se jim je zmaga izmuznila za le nekaj točk. V naši ekipi je bilo opaziti solze sreče,  saj jih nismo mogle zadržati. Brez spodbujanja in navijanja nam ne bi uspelo, prav tako ne brez rednega treninga z mentorico gospo Zakškovo. Prejele smo tudi pokal in tega uspeha smo zelo vesele in verjamem, da je to le dodatna motivacija za naprej.

Prav tako  čestitamo vsem ostalim šolam za uspeh, prikazano borbenost in športni duh.

Lili Čižmek in Ema Jeler