Dragi učenci in učenke!

Naša osnovna šola se med drugim ponaša tudi z nazivom EKO šola. Tako zaposleni kot tudi učenci stremimo k zmanjšanju porabe energije, premišljeni porabi vode, ločevanju odpadkov in spoštovanju narave. Zato vas vabimo k sodelovanju na spletnem fotografskem natečaju z naslovom Tihožitje smetišča.

Kaj vse si predstavljate pod naslovom Tihožitje smetišča? Je to koš za smeti v tvoji sobi? V domači kuhinji? Mogoče star štedilnik, ki so ga odvrgli v gozdu? Bananin olupek sredi ceste? Obrežje Save?

Bodite izvirni, dobro razmislite, opazujte okolico, fotografirajte različne motive smeti, smetnjakov (tihožitja) in pošljite fotografije na spodnji naslov – morda bo ravno vaša fotografija postavljena na ogled širši javnosti.

Fotografije pošljite na ossenovo.fotografija@gmail.com. Najboljših deset fotografij bomo razstavili v šolski jedilnici. Fotografije sprejemamo do 10. maja 2021!

Ker pa smo EKO šola, si po fotografiranju nadeni rokavice, poišči vrečko in ob sprehodu proti domu poberi smeti, ki si jih opazil (in fotografiral). Te smeti ti niso služile samo kot navdih – zagotovo se boš dobro počutil, ker si storil nekaj dobrega, ko si pomagal očistiti naravo. 🙂

Veselo na delo – komaj čakava in se veseliva vaših fotografij!

Mentorici,

Simona Šoštar in Mateja Kodrič