Sobota, 11. maja 2019, je bila nekaj posebnega, drugačnega. Že res, da je to bila delovna sobota, a še bolj posebna je bila zaradi vsebine in sporočila. Kako smo jo preživeli?

Prvo šolsko uro smo se z razredniki pogovarjali o projektu Rastoča knjiga. Priključili smo se mu lansko leto, ko smo izbrali tudi simbol – kipec Perkmandlca. Izmenjali smo stališča o vrednotah in izbrali naj vrednoto vsakega oddelka. Drugo šolsko uro so se nam pridružili gostje, vsakemu oddelku prav poseben gost – umetnik, kulturni ali športni delavec s senovskimi koreninami. Prijazno so sprejeli naše vabilo in navdušeni prestopili šolski prag, tokrat kot osebnosti, ki so pomembno vplivale k nastanku Rastoče knjige naše šole. Pogovori in delavnice z njimi so bile poučne, nadvse zanimive, prepletene z vrednotami. Tovrstne aktivnosti so potekale tudi 3. šolsko uro, ko so se pridružili številni starši, saj je bil dan odprtih vrat šole. Hitro so se vživeli v tok dogajanja, bili zelo aktivni in ob koncu ure skupaj z učenci zaploskali dobitnikom bralnih priznanj. Le-te so podelili naši gostje.

Sledil je skupni del v kulturni dvorani, ki je bil preplet recitacij, zborovskega petja in predstavitev dela v oddelkih. Vmes je k besedi moderatorka prireditve, gospa Simona Šoštar – vodja projekta Rastoča knjiga, povabila naše goste. Ker so njihova področja udejstvovanja zelo različna, smo slišali veliko zanimivega iz njihovega življenja in dela, spominjali so se svojega otroštva in šolanja, slišali smo nežne zvoke citer, solo petje in pokukali v dogajanje Showa strahov.

Kdo vse je z nami sooblikoval sobotno dopoldne? Naši gostje: Klara Moškon, Boža Ojsteršek, Miran Kozole, Tatjana Uduč, Jasmina Levičar, Patricija Škoberne, Vesna Zakonjšek, Dejan Učakar, Tilen Abram, Greta Hostnik, Gregor Starc, Zdenka Zalokar Divjak in Marinka Fritz Kunc. Nekateri gostje nas, žal, niso mogli obiskati. Da bi delo potekalo nemoteno po oddelkih in programu, sta nam pomagali realizirati gostji iz Valvasorjeve knjižnice Krško, gospa Milena Vodopivec in gospa Melita Voglar.

Čestitke vsem dobitnikom bralnih priznanj in mentorjem, iskrena hvala gostom za nepozabno druženje in za njihov prispevek k uspešnosti rasti projekta Rastoča knjiga.

Novinarski krožek