V krški občini bodo organizacijo nujnega varstva dogovarjali in usklajevali na nivoju občine z županom in poveljnikom Civilne zaščite. “Nujno varstvo boste starši izkazali s pisno izjavo delodajalca, da opravljate delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah. Takšna dela opravljajo  zdravstveni delavci, zaposleni v civilni zaščiti, vojski in policiji in v drugih službah, ki so pomembne za oskrbo prebivalstva. Za začetek nam pošljite samo obrazložitve o nujnosti varstva. Pomemben pogoj za nujno varstvo je tudi, da je otrok popolnoma zdrav,” pravijo v obvestilu. Lokacijo izvajanja nujnega varstva bodo sporočili naknadno.

Informacije na dveh telefonskih številkah

Informacije o organizaciji varstva otrok v nujnih primerih v občini Krško lahko dobite na telefonski številki 07/49 81 329 ali 041 324 662.