Leto 2020 je bilo res posebno leto. To ni mišljeno pozitivno, temveč kot negativno, ampak takšno je življenje. Polno preizkušenj, vzponov in padcev…

Zaradi padcev postaneš močnejši, stabilnejši, razumna oseba. Lažje gledaš na težave in jih skušaš rešiti na najbolj miren način. No, ampak 2020 ni bilo negativno samo za mene, ampak tudi za cel svet. Bili so požari v Avstraliji, pogorelo je veliko živali, rastlin… Nato COVID-19. Od marca naše življenje ni več enako, kot je bilo. Bili smo v karanteni, šole so bile zaprte za veliko časa, izgubili smo stike s prijatelji… No, čez nekaj mesecev pa se je le stanje nekako umirilo. Vrnili smo se v šole, službe… Vendar naše veselje ni trajalo dolgo. Število okužb je ponovno zelo naraslo in sedaj smo spet v situaciji, ko se šolamo na daljavo.

Moje želje za leto 2021 so predvsem to, da bi se čimprej vrnili v šole, da bi virus izginil in bi naše življenje bilo kot včasih, zase in za druge šolarje ter dijake želim dober učni uspeh, zdravja, sreče, ljubezni, veliko pravih prijateljev… Naučiti se moramo ceniti stvari, ki se nam ne zdijo tako pomembne, ampak ko jih izgubimo, šele takrat se zavemo, kako srečni smo bili pred tem.

Špela Fabjančič, 9. b

Začetek leta 2020 je vsem predstavljal nekaj novega, ampak se ni izšlo, kakor smo vsi pričakovali.

Lahko bi rekla, da je bilo to leto eno najdaljših in hkrati najkrajših let, kar sem jih doživela. Dnevi so bili dolgi, brez konca, ampak kar naenkrat so samo še 3 dnevi do božiča in 10 dni do novega leta.

Leto 2020 sem si jaz predstavljala kot leto novih začetkov in da bo to moje najboljše leto, a kmalu se je izkazalo, da ne bo ravno tako. Vse se je začelo januarja v Avstraliji. Zaradi vročinskega vala so se razplameneli številni požari, ki so povzročili veliko škode.

Nato je umrl eden od zelo dobrih košarkarjev Kobe Bryant in njegova hčerka Gianna Bryant. Umrla sta 26. januarja v helikopterski nesreči. Ta nesreča je pritegnila veliko pozornosti in začele so nastajati številne teorije zarote. Ena od teh je bila ta, da so vse napovedali Simpsoni (the Simpson).

Zatem se je pojavil korona virus oziroma COVID-19. Virus, ki je ubil veliko ljudi in se razširil po celem svetu. Vse se je začelo na Kitajskem. Začelo je zbolevati vse več in več ljudi, a ljudje po svetu tega niso jemali resno. Začele so se zapirati šole, obvezna je bila uporaba mask in kmalu tudi karantena.

Zato si želim za leto 2021, da bi bilo konec korona virusa, da bi se mi uresničile vse želje, ki se mi niso v 2020 in da bi bilo vse tako, kot je bilo prej.

Lara Gramec, 9. b

Ker se leto 2020 izteka, se vsak človek zazre nazaj v leto in si zastavi nove cilje, ki jih želi doseči v novem letu.

Leto 2020 je bilo  zelo posebno in čudno leto. Čudno je bilo prav za nas učence, saj smo morali svoje šolanje nadaljevati na daljavo, kar se nam je najprej zdelo dobro. Ko pa smo dalj časa delali na daljavo, smo ugotovili, da sploh ni tako dobro, kot smo sprva mislili. Zato si definitivno za novo leto želim, da bi se vrnili v šolske klopi. Seveda pa si želim, da bi se življenje nasploh vrnilo na stara pota, saj je tako okrnjeno. Želim si tudi, da v letu 2021 ne bi bilo velikih presenečenj. Želim si, da bi uspešno nadaljevala svoje šolanje in spoznala nove ljudi in tudi, da bi se vsi med sabo razumeli.

Seveda pa vsem ljudem želim še srečo in veliko zdravja, saj ga v tem času res potrebujemo.

Sara Žižek, 9. b

Naše želje so povsem preproste:

– veliko druženja, prijateljev, pogovorov med odmori, pred šolo;

– konec epidemije, pouk v šoli, tekmovanja;

– uspeh, razumevanje;

– da bi znali odstraniti nepomembne stvari in bi se posvetili pomembnim;

– obiski znancev, sproščenost;

– brezskrbno preživljanje prostega časa s prijatelji;

– preživljanje otroštva brez misli na virus;

– da bi se spet podili po igrišču;

– da bi šli na ekskurzije, v šolo v naravi.

Učenci 7. a

In kaj želimo vam?

V novem letu vam želim zdravja, iskrene prijatelje, tople objeme, svobodno voljo, neomejena potovanja, nore zabave, sočutno srce in zavedanja, da je življenje lepo. Vesele praznike in srečno 2021.

Lili Čižmek, 9. a

Želim vam  prijetno praznovanje,
v novem letu pa veliko
širokih objemov, toplih občutkov,
razigranih trenutkov, spontanih dejanj in
sladkih spoznanj. Želim vam  tudi, da bi se vam uresničile vse želje,
pričakovanja in sanje, tudi tiste,
ki ste jih postavili visoko nad oblake. Srečno!

Amar Bunić, 9. a

Iz semen vaših srčnih dejanj

naj vzklije močna kal,

da bo nosila vse plodove prihodnosti.

Naj bo leto 2021 mirno, z malo skrbi,

veliko srečnih trenutkov in največ zdravja!

Novinarski krožek