Drage učenke, dragi učenci,

počitnice v teh dneh že pripirajo vrata, saj na njih trka novo šolsko leto, šolsko leto 2019/2020. Naša šolska stavba jih bo na stežaj odprla v ponedeljek, 2. septembra. Verjamemo, da boste vstopili polni energije, ki ste si jo nabrali med čarobnimi počitnicami. Ste pogrešali šolo? Šola vas je pogrešala. Kar preberite nekaj verzov Kajetana Koviča:
Strašno dolgčas je v razredu
šolski tabli in klopem,
strašno dolgčas zemljevidu.
dolgčas knjigam in rečem.

Na pero že zvezek čaka,
tabla krede si želi,
v razred škili zvita sraka,
da se česa nauči.

Kako boste preživeli prvi šolski dan?

• Zbrali se boste v garderobi ob 7.20; skupaj z razredničarkami/razredniki boste odšli v matične učilnice.
  • Ob 7.30 bo začetek prve ure (kot že veste, pouk začenjamo ob 7.30). Od svojih razredničark/razrednikov boste dobili pomembne napotke ob začetku šolskega leta, prejeli Publikacijo, urnik,…
  • Drugo šolsko uro bomo izvedli v kulturni dvorani: pozdrav in nagovor ravnatelja, o delu šolske skupnosti, projekti in ostale novosti, ki bodo nadgradnja pouku v tekočem šolskem letu.
  • Odmor – malica: 9.05-9.25.
  • Po malici bo pouk po urniku, ki ga boste prejeli 1. uro. Ure bodo skrajšane:
  1. ura:  9.25-9.55
  2. ura: 10.00-10.30
  3. ura: 10.35-11.05
  4. ura: 11.10-11.40

Po 6. šolski uri bo pripravljeno kosilo za učence, ki so oddali naročilo v juniju (prvo šolsko uro bomo z okrožnico preverili naročila).

Odhod avtobusa/kombija bo ob 12.10.

Učenke in učenci drugega razreda boste delovne zvezke prejeli prvi šolski dan in jih odnesli domov. Naslednji dan boste podpisane vrnili v šolo; vse ostale potrebščine, opremljene s podpisi, prinesite v šolo že prvi šolski dan.

Učenke in učenci tretjega razreda prinesite v šolo vse šolske potrebščine – opremljene z imenom in s priimkom.

Učenci vseh ostalih razredov prinesite copate, pisalo in beležko.

Učenci vozači bodite pozorni na spremenjen vozni red šolskega kombija. Nahaja se v zavihku Vozni red.

Vabimo vas, da redno spremljate šolsko stran, ki jo boste tudi vi bogatili s svojimi prispevki, poročili, zanimivostmi in še s čim.

Veselimo se srečanja, do takrat pa vam želimo še veliko lepih počitniških trenutkov.

Za učiteljski zbor

Vinko Hostar, ravnatelj