Draga prvošolka, dragi prvošolec, spoštovani starši,

prvi šolski dan je nekaj posebnega – je eden izmed tistih dni, ki se nas dotakne in ostane v spominu. Popotovanje, ki se imenuje Osnovna šola, bo polno lepih dogodivščin, novih znanj, navezovanja prijateljstev, nepozabnih trenutkov. Naj vas na to popotovanje pospremimo s pesmico Neže Maurer.

Mama, kupi čeveljčke,
naša Anka v šolo gre!
Očka, kupi torbico –
Anka se učila bo.
V torbico bo zvezke dala,
v zvezke črke pripeljala.
Vsako bo poklicala,
v zvezek jo narisala.
Ko bo črke vse poznala,
bo debele knjige brala.

Na pot skozi prvo šolsko leto bomo stopili skupaj v ponedeljek, 2. septembra 2019. Na ploščadi pred kulturnim domom se bomo zbrali ob 9.25, nato pa odšli v dvorano, kjer bo ob 9.30 priložnostni program:

• Pozdrav in nagovor ravnatelja, g. Vinka Hostarja, in župana, mag. Mirana Stanka.
  • S pravljico čez šolski prag.
  • Varno na poti (nagovor policista).

Druženje bomo nadaljevali v matičnih učilnicah, kjer vam bomo toplo dobrodošlico izrekle razredničarki in vzgojiteljica. Dobili boste koristne napotke, nato pa bomo poklepetali in se bolje spoznali še ob pogostitvi. Zaključek bo ob 11.15.

Veselimo se srečanja z vami.

Razredničarki Barbara Radi in Mojca Ulčnik ter vzgojiteljica Anja Cirnski